Pécs volt a házigazdája a második fordulónak, ahol két olyan ellenféllel találkoztunk, akiktől korábban vereséget szenvedtünk. A mérkőzéseket megelőző este Villányban készültünk, ez biztosan hozzájárult a fegyelmezett játékunkhoz, hiszen mindössze egy mezőnyjátékos és egy kapus cserével, meghatározó játékosaink nélkül vágtunk neki a fordulónak, ahol mindkét mérkőzésen meglepően magabiztos győzelmet arattunk.

A Poseidon csapatától az eddigi 4 mérkőzés mindegyikén kikaptunk. Most végre sikerült legyőzni őket. Az egész csapat fegyelmezetten játszott, a kezdettől megszerzett előnyünket biztosan őriztük végig a kevés gólos találkozón. Védekezésünk, a kapusteljesítmény, a centerjátékunk és Varga István gólerőssége volt kiemelkedő. 

 

KVE – Poseidon 7-3 (3-1,1-0,1-1,2-1)
KVE: HARKAI – Nagy R.1, Sárkány Gy., Liszi A., VARGA I.3, Zsigmond E., CZIROK CS. 2, Cs.: Rozgonyi Á., Kurucz Cs.
Edző: Rozgonyi Gábor
A mérkőzés jegyzőkönyve
Második mérkőzésünkön a korábbi összecsapásunkhoz képest megerősödő házigazda Pécs csapatával találkoztunk. Ismét előnyt szereztünk az elején, amit fegyelmezett védekezéssel és parádés gólokkal folyamatosan növeltünk, már 8-2-re is vezettünk, ráadásul úgy, hogy a harmadik negyed elején egy cserés kiállítással elvesztettük egyetlen mezőnyjátékos cserelehetőségünket is. A végén kicsit kiengedve, elfáradva is biztosan nyertünk.
KVE – Pécs 11-7 (3-1,2-1,3-1,3-4)
KVE: HARKAI – Nagy R.1, Sárkány Gy., Liszi A., VARGA I.4, ZSIGMOND E. 2, CZIROK CS. 3, Cs.: Rozgonyi Á.1, Kurucz Cs.
Edző: Rozgonyi Gábor
A mérkőzés jegyzőkönyve

 

Két győzelmünk eredményeképpen a tabella élére ugrottunk, azaz az OB-II 17. helyén várjuk az utolsó, hazai fordulót.
H. CSAPAT. M. GY. D. V. DOBOTT KAPOTT GK. PONT
1.  Kecskeméti Vízilabda Egyesület 4 3 0 1 37 29 8 9
2.  Poseidon VSE 4 2 1 1 31 29 2 7
3.  PVSK-PTE ÁOK 4 2 0 2 34 36 -2 6
4.  MAFC-BME 4 0 1 3 32 40 -8 1
Kategória: Hírek